Základní umělecká škola Šternberk

phoca panorama is not installed on your system

Phoca Panorama Error

ZUŠ Šternberk byla založena 1. listopadu 1945. Vybudováním tehdejší Městské hudební školy byl pověřen Bohuslav Dratva, který se stal i jejím prvním ředitelem. V této funkci působil až do roku 1971. Škola byla původně jednooborová (pouze hudební obor) a 120 žákům se pedagogicky věnovalo 8 učitelů.

Postupně docházelo k navyšování počtu žáků i učitelů a přibývaly studijní obory. Ve funkci ředitelů následovali Bohuslava Dratvu Václava Rodová - Tomaníková (1971 - 1992) a Mgr. Rostislav Aberle (1992 - 1999).
V současnosti má škola všechny čtyři studijní obory - hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický.
Ve školním roce 2003/2004 byla při ZUŠ Šternberk zřízena pobočka v Bohuňovicích, kde se vyučuje hudební a literárně-dramatický obor. Ve školním roce 2014/2015 navštěvuje školu 600 žáků, které vyučuje 28 pedagogických pracovníků (blíže v sekci studijní obory). Ředitelem školy je Petr Ciba, zástupkyní ředitele Mgr. Jaroslava Čapková.

Přihláška do ZUŠ